WeMos D1 oraz WeMos D1 mini

4 maj 2016 Piotrek 0 Komentarze


WeMosD1, WeMosD1 mini

Po długim oczekiwaniu w końcu (ponad 3 tygodnie) dotarła do mnie przesyłka z aliexpress zawierająca płytki WeMos D1 oraz WeMos D1 mini + shieldy do wersji mini. Obie są kompatybilne z Arduino IDE co znacznie ułatwia zabawę.

Link do sklepu producenta na aliexpress: http://www.aliexpress.com/store/1331105

Całość przyszła dobrze zapakowana, każdy element w osobnym woreczku antyelektrostatycznym czyli tak jak być powinno, a nie jak to czasem bywa w zwykłej torebce foliowej, która nie chroni przed niczym.


Muszę przyznać, że moduły są w świetnych cenach, a sama jakość na bardzo dobrym poziomie biorąc pod uwagę cenę modułów. Dla niektórych użytkowników minusem może być fakt że WeMos D1 mini ani żaden shield nie posiadają przylutowanych goldpinów, należy jednak pamiętać, że bardzo utrudniłoby to transport i naraziło moduły na uszkodzenie. Wspomniane prze zemnie goldpiny są oczywiście dołączone do zestawu.

Poniżej pokażę zdjęcia poszczególnych shieldów jakie zamówiłem do płytki WeMos D1 mini:

WeMos D1 mini 1-Button Shield
1-Button Shield

WeMos D1 mini DHT Shield
DHT22 Shield

WeMos D1 mini Relay Shield
Relay Shield

WeMosD1mini MicroSD Shield
MicroSD Shield

Dostępny jest też shield z wyświetlaczem oled (http://www.aliexpress.com/store/product/OLED-Shield-for-WeMos-D1-mini-0-66-inch-64X48-IIC-I2C/1331105_32627787079.html) Niestety pojawił się on jakiś czas po moim zamówieniu więc nie znalazł się w mojej paczce. Zamierzam jednak zakupić go przy kolejnej okazji.

Poniżej zdjęcia samych płytek WeMos D1 i D1 mini:

WeMos D1 mini
WeMos D1 mini

WeMos D1
WeMos D1

Podsumowując, obie płytki działają bez zarzutu ich jakość jest dobra, a sam sprzedawca godny polecenia. Tak więc pozostaje mi przylutować goldpiny do wersji mini i zrobić jakiś mały projekt z wykorzystaniem prezentowanych shieldów ale to w następnym poście.

0 komentarze: